Forum Discuţii juridice Protecţia consumatorului, ... Ce se intampla daca nu platesc o factura de la Enel?
Discuție deschisă în Protecţia consumatorului, garanţii şi probleme asociate produselor şi serviciilor

Ce se intampla daca nu platesc o factura de la Enel?

Vreau sa ma mut de la Enel si Hidroelectrica. Trebuie sa astept sa expire contractul sau pot pleca oricand?
Si ce se intampla daca nu platesc ultima factura?
Multumesc.
free_your_mind, utilizator
Puteti pleca oricând, dar nu puteti sa scăpați fără plata.
Pentru reziliere contract furnizare energie electrica ,stidiati responsabil conditiile reciproc asumate in contract
Daca nu achitati c/v consum facturat,veti fi obligat sa achitati suplementar penalitati,eventual onorariul executor judecatoresc...