avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 229 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Protecţia consumatorului, ... Ce se intampla daca nu platesc o factura de la Enel?
Discuție deschisă în Protecţia consumatorului, garanţii şi probleme asociate produselor şi serviciilor

Ce se intampla daca nu platesc o factura de la Enel?

Vreau sa ma mut de la Enel si Hidroelectrica. Trebuie sa astept sa expire contractul sau pot pleca oricand?
Si ce se intampla daca nu platesc ultima factura?
Multumesc.
Ultima modificare: Duminică, 18 Septembrie 2022
free_your_mind, utilizator
Cel mai recent răspuns: ynocentta , utilizator 16:02, 18 Septembrie 2022
Puteti pleca oricând, dar nu puteti sa scăpați fără plata.
Pentru reziliere contract furnizare energie electrica ,stidiati responsabil conditiile reciproc asumate in contract
Daca nu achitati c/v consum facturat,veti fi obligat sa achitati suplementar penalitati,eventual onorariul executor judecatoresc...

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Coface si enel, in pragul disperarii.... mariabc mariabc Buna ziua, Am o situatie cu cei de la Coface, respectiv Enel: la un moment dat am locuit cu chirie intr-un complex nou, apartamentul fiind proprietate a ... (vezi toată discuția)
Factura mare enel Ana Maria Br Ana Maria Br Buna ziua!Am achizitionat in luna oct.2017 un apartament si nu am schimbat sau facut contract cu Enel pe numele nostru din lipsa de timp,copil mic,servici etc, ... (vezi toată discuția)
Predare lucrare dezvoltator - enel CrystyB CrystyB Buna ziua, M-am mutat anul acesta in luna februarie intr-un bloc nou construit iar dezvoltatorul nici pana in ziua de astazi nu a predat lucrarea catre ENEL ... (vezi toată discuția)