Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Am primit calificativul satisfăcător, cu un punctaj ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Am primit calificativul satisfăcător, cu un punctaj de 61 de ...

Am primit calificativul satisfăcător, cu un punctaj de 61 de puncte. Anterior acestui aspect, mi se spusese, direct, sa îmi dau demisia in schimbul negocierii calificativului. Este total nedrept, dar nu știu cum sa procedez.. Sa il contest? Tot de-ai lor vor analiza și stabili punctajul.. Ce risc rămânând cu acest calificativ?
Lucrați la stat sau la privat? La stat, calificativul satisfăcător atrage o diminuare a salariului cu un procent de 10%. Orice raport de evaluare poate fi contestat în instanța.