avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 867 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Bună ziua Dacă solicit încetarea raporturilor de ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Bună ziua Dacă solicit încetarea raporturilor de munca cu ...

Bună ziua
Dacă solicit încetarea raporturilor de munca cu art.55 lit.B și angajatorul nu este deacord,ce se poate întâmpla dacă nu ma mai prezint la serviciu?
Mulțumesc
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 17:16, 22 Septembrie 2022
Veți putea fi cercetat disciplinar pentru absente nemotivate.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Refuz cerere incetare activitate cristina29 cristina29 Buna ziua! In cazul in care un salariat face cerere de incetare a activitatii (din motive personale), dar angajatorul nu i-o accepta, ce se intampla? (vezi toată discuția)
Demisie fara preaviz odoras odoras Doresc sa-mi dau demisia dintr-o societate unde am functie de conducere. Cum pot pleca fara a sta in preavizul de 45 de zile prevazut in conctractul individual ... (vezi toată discuția)
Plecarea de la locul de munca loa94 loa94 Buna ziua, As dori sa stiu ce se poate intampla daca plec de la locul de munca ( nu ma prezint la servici ). Doresc sa fac chestia asta deoarece nu voi fi ... (vezi toată discuția)