Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Bună seara, Urmeaza sa vindem un apartament care este ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Bună seara, Urmeaza sa vindem un apartament care este ipotecat. ...

Bună seara,
Urmeaza sa vindem un apartament care este ipotecat.
Avansul primit prin antecontract este în jur de 25000 ,acesta îl putem primi în cont sau va fi virat către banca pentru a acoperi ipoteca, diferența prețului de vânzare urmează să l primim.prin credit .
Se poate sa se stingă atunci ipoteca, cănd va intra diferența prețului de vânzare cumpărare?
Mulțumesc
aveti acordul formal al bancii pentru aceasta vanzare?
Acesta îl vom primi în momentul în care mergem sa facem antecontractul.
Mulțumesc

adriandimitriu a scris:

aveti acordul formal al bancii pentru aceasta vanzare?

ei bine, in acest acord formal este descrisa si schema platilor: cine si in contul cui plateste. dar ar fi fost bine sa o cunoasteti, macar informal, in prealabil.
adriandimitriu, utilizator
Banca cumparatorului nu ii da credit decat daca cumpara un imobil liber de sarcini , asa ca cu avansul incasat, rezolvati cu actele, lichidati creditul, scoateți casa de sub ipoteca...