avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 649 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... 1. Pentru a chema in judecata un avocat spre a returna ...
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

1. Pentru a chema in judecata un avocat spre a returna onorariul ...

1. Pentru a chema in judecata un avocat spre a returna onorariul (a comis greseala de a depune un apel tardiv), unde pot depune cererea de chemare in judecata? (judecatoria paratului ?)
2, Este suficienta cererea cu valoare redusa?
3, Plangerea la barou, suspenda termenul de prescriptie de 3 ani, in care pot solicita returnarea onorariului?
Mentionez ca nu ne putem intelege amiabil.

Multumesc!
Cel mai recent răspuns: SANTIER , utilizator 23:33, 25 Septembrie 2022
ma documentez .... si imi dau singur raspuns...

Multumesc !

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

1, decizia decanului de returnare a onorariului de catre un avocat ... SANTIER SANTIER 1, Decizia decanului de returnare a onorariului de catre un avocat are putere executorie? 2, De la momentul depunerii reclamatiei pana la solutionarea ... (vezi toată discuția)
Actionat in judecata pentru restante la intretinere vizitator2 vizitator2 Buna ziua, am primit de la judecatorie o comunicare in calitate de parat. Adresa a fost trimisa de catre Asociatia de Proprietari - ca reclamant, iar Obiectul ... (vezi toată discuția)
Am angajat o avocata care pe langa ca mi-a cerut foarte multi ... izometric izometric Am angajat o avocata care pe langa ca mi-a cerut foarte multi bani ca sa ma reprezinte, nu s-a intrebuintat aproape deloc, a depus o cerere de chemare in ... (vezi toată discuția)