Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... 1. Pentru a chema in judecata un avocat spre a returna ...
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

1. Pentru a chema in judecata un avocat spre a returna onorariul ...

1. Pentru a chema in judecata un avocat spre a returna onorariul (a comis greseala de a depune un apel tardiv), unde pot depune cererea de chemare in judecata? (judecatoria paratului ?)
2, Este suficienta cererea cu valoare redusa?
3, Plangerea la barou, suspenda termenul de prescriptie de 3 ani, in care pot solicita returnarea onorariului?
Mentionez ca nu ne putem intelege amiabil.

Multumesc!
ma documentez .... si imi dau singur raspuns...

Multumesc !