Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Bună seara. În condițiile în care doresc sa fac o ...
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei penale - reguli, acte, termene, căi de atac

Bună seara. În condițiile în care doresc sa fac o plângere ...

Bună seara.
În condițiile în care doresc sa fac o plângere pentru nerespectarea unei hotărâri judecătorești din partea pârâtului în baza articolului 287alin 1 lit e către cine trebuie înaintată? Tribunal, judecătorie sau către politie unde acesta își are sediul-(domiciliul)? Formularea o știu și o am numai ca nu știu sigur unde trebuie sa o trimit.
Pai și măsurile asigurătorii din partea executorului judecătoresc când se aplica ?
Mai exista termenul de 3 ani de prescripție?
Pot efectua o cerere de strămutare a dosarului la un alt executor în condițiile în care sumele datorate depășesc 10.000 de Ron și poate intra in incidenta executării imobiliare.????
Stiti dvs ca are imobile pe firma?