Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Bună ziua Am contract part time pe o firma de o ora ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Bună ziua Am contract part time pe o firma de o ora pe zi care ...

Bună ziua
Am contract part time pe o firma de o ora pe zi care este perioada de preaviz
Dacă în contract scrie 20 de zile dar se refera la contract full time
Mulțumesc
Este exact cum aveti mentionat in contractul de munca , 20 de zile lucratoare. Nu cred ca la aceasta sectiune din contract scrie ,,perioada de preaviz 20 de zile pentru contractele full time”
Dacă scrie asa ,atunci va raportați la durata timpului de munca mentionat în c.i.m.