avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 900 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Bună ziua Am contract part time pe o firma de o ora ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Bună ziua Am contract part time pe o firma de o ora pe zi care ...

Bună ziua
Am contract part time pe o firma de o ora pe zi care este perioada de preaviz
Dacă în contract scrie 20 de zile dar se refera la contract full time
Mulțumesc
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 17:54, 28 Septembrie 2022
Este exact cum aveti mentionat in contractul de munca , 20 de zile lucratoare. Nu cred ca la aceasta sectiune din contract scrie ,,perioada de preaviz 20 de zile pentru contractele full time”
Dacă scrie asa ,atunci va raportați la durata timpului de munca mentionat în c.i.m.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Preaviz part-time crynula crynula Buna ziua! Am o mica nelamurire, daca ma poate ajuta cineva. Am 2 contracte part-time, pe 2 firme diferite, acelasi patron. 2 ore pe un contract, 3 ore pe alt ... (vezi toată discuția)
Demisie cu preaviz ionut28ccr ionut28ccr Salut, Am contract de munca pe o perioada de 6 luni cu 4ore/zi. Contractul va expira pe 31martie 2016. Daca imi dau demisia, va trebui sa mai vin la munca si ... (vezi toată discuția)
Contract de munca dolcepussyc dolcepussyc Buna seara! Lucrez la o firma cu contract de munca care are ca durata a muncii, o fractiune de norma de 2 ore/zi, 10 ore/saptamana si salariul de baza lunar ... (vezi toată discuția)