avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 651 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... cetatenia romana
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

cetatenia romana

Sora mea este casatorita cu un cetatean strain(kuweitian),are 2 copii nascuti in Kuwait.Sunt stabiliti acolo.Care este procedura pentru a le face pasapoarte romanesti pentru copii?
Va multumesc!
Cel mai recent răspuns: A. Ionut , Consilier juridic 22:00, 27 Ianuarie 2008
Copiii peste 14 ani pot dobandi pasaport de la serviciul pasapoarte aflat in raza domiciuliului din Romania.
pentru pasaport romanesc nu trebuie sa fii si cetatean roman? care este cetatenia copiilor?

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Cetatenia romana paddy paddy Sora mea este casatorita cu un cetatean strain(kuweitian),are 2 copii nascuti in Kuwait.Sunt stabiliti acolo.Care este procedura pentru a le face pasapoarte ... (vezi toată discuția)
Pasaport expirat ioanabn ioanabn buna ziua! am si eu o problema si as avea nevoie de ceva informatii.Sunt plecata in Spania si pasaportul mi-a expirat.Am calatorit doar cu pasaportul, neavand ... (vezi toată discuția)
Ce acte imi sunt necesare pt a iesi din tara? minor Soricutza Soricutza buna seara.... as vrea sa stiu si eu ce acte imi trebuie pt a iesi din tara in cazul in care sunt minora? vreau sa plec din tara peste o luna dar nu cu ... (vezi toată discuția)