Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... cetatenia romana
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

cetatenia romana

Sora mea este casatorita cu un cetatean strain(kuweitian),are 2 copii nascuti in Kuwait.Sunt stabiliti acolo.Care este procedura pentru a le face pasapoarte romanesti pentru copii?
Va multumesc!
Copiii peste 14 ani pot dobandi pasaport de la serviciul pasapoarte aflat in raza domiciuliului din Romania.
pentru pasaport romanesc nu trebuie sa fii si cetatean roman? care este cetatenia copiilor?