Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... cetatenia romana
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

cetatenia romana

Sora mea este casatorita cu un cetatean strain(kuweitian),are 2 copii nascuti in Kuwait.Sunt stabiliti acolo.Care este procedura pentru a le face pasapoarte romanesti pentru copii?
Va multumesc!
Daca au peste 14 ani copiii pot avea pasaport propriu si acesta se solicita de la serviciul pasapoarte din raza domiciliului lor din Romania.