Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Bună ziua. O mica întrebare. Dacă în contract este ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Bună ziua. O mica întrebare. Dacă în contract este stipulat ...

Bună ziua.
O mica întrebare. Dacă în contract este stipulat faptul ca orice neînțelegere se poate judeca într un județ anume, iar eu doresc sa se judece în județul în care locuiesc , este posibil?
Nu nu este posibil procedura civila nu poate fi schimbata de cetățeanul x sau z pt ca asa dorește.Era posibil doar dacă în contractul respectiv de comun acord părțile alegeau o anumita instanta
Mulțumesc mult pentru răspuns.

CABINET AVOCAT NICULESCU IONUT a scris:

Nu nu este posibil procedura civila nu poate fi schimbata de cetățeanul x sau z pt ca asa dorește.Era posibil doar dacă în contractul respectiv de comun acord părțile alegeau o anumita instanta