avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 608 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Bună ziua. O mica întrebare. Dacă în contract este ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Bună ziua. O mica întrebare. Dacă în contract este stipulat ...

Bună ziua.
O mica întrebare. Dacă în contract este stipulat faptul ca orice neînțelegere se poate judeca într un județ anume, iar eu doresc sa se judece în județul în care locuiesc , este posibil?
Cel mai recent răspuns: Bella111 , utilizator 11:45, 1 Octombrie 2022
Nu nu este posibil procedura civila nu poate fi schimbata de cetățeanul x sau z pt ca asa dorește.Era posibil doar dacă în contractul respectiv de comun acord părțile alegeau o anumita instanta
Mulțumesc mult pentru răspuns.

CABINET AVOCAT NICULESCU IONUT a scris:

Nu nu este posibil procedura civila nu poate fi schimbata de cetățeanul x sau z pt ca asa dorește.Era posibil doar dacă în contractul respectiv de comun acord părțile alegeau o anumita instanta

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Custodie copil ContSters200730 ContSters200730 Am mai primit raspunsuri pe baza acestui subiect. As avea insa doua neclaritati: copilul cetatean roman cu domiciliul in Romania, eu-mama, cetatean roman cu ... (vezi toată discuția)
Lichidatorii fantomelor si smecherii de miliarde-cf.legii 85/2006 rodica_post rodica_post Lichidatorii fantomelor si smecherii de miliarde Orice s-ar spune, meseria de lichidator al firmelor declarate in insolventa este cea mai banoasa ... (vezi toată discuția)
Prescriptie fapta nutzzu nutzzu Buna ziua.As avea nevoie de un sfat intr-o speta.In 2005 cetateanul X vinde cetateanului Y un autoturism ,incheind contract de vanzare cumparare.Problema e ca ... (vezi toată discuția)