avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 562 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Buna ziua.Eu lucrez la o firma de paza si am facut 240 ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Buna ziua.Eu lucrez la o firma de paza si am facut 240 de ore ...

Buna ziua.Eu lucrez la o firma de paza si am facut 240 de ore si am luat 1500 de lei si 30o lei pe un card pt cumparat alimente in loc de bonuri.Eu cred ca e cam putin.Cit se plateste ora dupa legeEu cred ca am 8 lei si 60 de bani.
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 13:19, 2 Octombrie 2022
Sporul pt munca suplimentara nu poate fi mai mic de 75% din salariul de baza.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Orele suplimentare ContSters75649 ContSters75649 lucrez la o firma de paza si protectie si lucrez pe luna cate 240 de ore adica 10 zile a cate 24 de ore .ce depaseste aceste ore pute ti sa -mi spune ti cum ar ... (vezi toată discuția)
Calcul pentru salariul minim stefan300 stefan300 buna ziua ! lucrez la o firma de protectie si paza si am salariul minim pe economie in contract -angajat cu 8 ore pe zi .eu lucrez cate 24 de ore cu 48 adica ... (vezi toată discuția)
Drepturile angajatului majestik majestik cui trebuie sa ma adresez pentru a reclama firma la care lucrez de urmatoarele nereguli:lucrez minim 240 de ore lunar doar in tura de noapte fara a primi vreun ... (vezi toată discuția)