Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Buna ziua . Am o sentinta civila la ICCJ ,si nu mi-a ...
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Buna ziua . Am o sentinta civila la ICCJ ,si nu mi-a fost comunicata ...

Buna ziua . Am o sentinta civila la ICCJ ,si nu mi-a fost comunicata hotararea,desi am solicitat in scris acest lucru nici dupa 90 zile de la judecare.Cum procedez? Multumesc!
De câte ori citesc întrebări de genul celei postate de dvs zâmbesc amar...Din păcate 3,-4 luni au devenit termene absolut ,, normale"pt redactarea unei hotărâri în multe cazuri durând și mai mult sau mult mai mult..Puteți începe cu o cerere urgentarea redactare,o sesizare la conducerea instantei,o cerere privind tergiversarea soluționării cauzei etc.