avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 582 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Teren concesionat in jurul blocului
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Teren concesionat in jurul blocului

Buna ziua,
Locuiesc intr-un bloc format din parter si 1 etaj. Proprietarul apartamentului de la parter a concesionat terenul din jurul blocului si l-a imprejmuit. In curtea respectiva, chiriasii apartamentului se comporta ca si cum ar fi o adevarata curte personala: caini, pisici, gratare, musafiri, galagie si multe alte actiuni care deranjeaza. Cu proprietarul nu se poate discuta, nu il intereseaza.
Ce se poate face?
Cel mai recent răspuns: ynocentta , utilizator 00:01, 4 Octombrie 2022
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Eventual sesizați.institutia care a concesionat iar pt deranjatrea liniștii publice sunați la 112.
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Contractul de concesiune presupune dreptul de folosinta nu de modificare ,interventii neautorizate,etc
Sesizati oficial directia corp control din primaria teritoriala responsabila in emiterea contractului de concesiune

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Cum pot sesiza un proprietar care inchiriaza fara contract? ipostolache ipostolache Buna ziua! Problema pe scurt: De cativa ani am in apartamentul de la etajul superior chiriasi. Unii au fost cu bun simt si n-am avut ce le reprosa, altii ... (vezi toată discuția)
Vecin absurd alopici2005 alopici2005 am un apartament in bucuresti intr-un bloc cu 4 etaje . locuiesc la etajul al 2 -lea iar vecinul de sub mine este total absurd si se cearta cu aproape toti ... (vezi toată discuția)
Constructie parterul blocului florinxx2001 florinxx2001 Buna ziua, De cateva zile am achizitionat un apartament la etajul 1 dintr-un bloc cu 4 etaje. Ma confrunt cu urmatoarea problema: Vecinul de la parter si-a ... (vezi toată discuția)