Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Teren concesionat in jurul blocului
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Teren concesionat in jurul blocului

Buna ziua,
Locuiesc intr-un bloc format din parter si 1 etaj. Proprietarul apartamentului de la parter a concesionat terenul din jurul blocului si l-a imprejmuit. In curtea respectiva, chiriasii apartamentului se comporta ca si cum ar fi o adevarata curte personala: caini, pisici, gratare, musafiri, galagie si multe alte actiuni care deranjeaza. Cu proprietarul nu se poate discuta, nu il intereseaza.
Ce se poate face?
Eventual sesizați.institutia care a concesionat iar pt deranjatrea liniștii publice sunați la 112.
Contractul de concesiune presupune dreptul de folosinta nu de modificare ,interventii neautorizate,etc
Sesizati oficial directia corp control din primaria teritoriala responsabila in emiterea contractului de concesiune