Forum Discuţii juridice Executare silită Buna, ma puteti ajuta si pe mine cu o informatie? Am o ...
Discuție deschisă în Executare silită

Buna, ma puteti ajuta si pe mine cu o informatie? Am o poprire ...

Buna,ma puteti ajuta si pe mine cu o informatie? Am o poprire pe cont de 20 000 lei ,am platit diferite sume, iar acum imi arata in cont ca mai am de plata suma de 8500lei ,doar ca executorul imi spune ca mai am de restituit suma de 15000.
Este posibil ca in contul meu sa imi arate o suma si la el in dosar sa aiba o suma mai mare?
Luați dovezi ca sa fie la fel ce are el și ce aveți dvs.
Pare eronat ce are el...
CLAUDIU LASCOSCHI, Avocat

CLAUDIU LASCOSCHI a scris:

Luați dovezi ca sa fie la fel ce are el și ce aveți dvs.
Pare eronat ce are el...

Multumesc,cum pot dovedi daca nu am toate dovezile platilor,pe aplicatia bancii nu imi mai da voie sa scot extras de cont decat din ultima luna,iar ultima transa i am virat dansului in august,dar am observat ca din 8500 cat era nu a scazut suma ce i am virat
Dar ce ați făcut cu chitanțele de la bancă când ați platit ratele lunare`?

La instanță trebuie să depuneți la dosar chitanțe doveditoare, să arătați judecatorului cât ați plătit și cât ați plătit.

O să vă fie foarte greu acum fără probe la dosar. Nu-i bine dacă, când ați ieșit de la bancă, după ce ați plătit rata, ați aruncat chitanțele la primul coș de gunoi.
Dapix, utilizator

Dapix a scris:

Dar ce ați făcut cu chitanțele de la bancă când ați platit ratele lunare`?

La instanță trebuie să depuneți la dosar chitanțe doveditoare, să arătați judecatorului cât ați plătit și cât ați plătit.

O să vă fie foarte greu acum fără probe la dosar. Nu-i bine dacă, când ați ieșit de la bancă, după ce ați plătit rata, ați aruncat chitanțele la primul coș de gunoi.

am avut toate ,doar ca m am mutat din vechea locuinta in mare graba si nu mi mai gasesc chiar toate chitantele,dar in mare parte chitantele pe care le am arata ca suma ar fi trebuit scazuta la ce mi arata in cont si nu ce spune dansul ca mai am de plata,asadar tot se vede o diferenta ,multumesc de raspuns