avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 410 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Executare silită Buna, ma puteti ajuta si pe mine cu o informatie? Am o ...
Discuție deschisă în Executare silită

Buna, ma puteti ajuta si pe mine cu o informatie? Am o poprire ...

Buna,ma puteti ajuta si pe mine cu o informatie? Am o poprire pe cont de 20 000 lei ,am platit diferite sume, iar acum imi arata in cont ca mai am de plata suma de 8500lei ,doar ca executorul imi spune ca mai am de restituit suma de 15000.
Este posibil ca in contul meu sa imi arate o suma si la el in dosar sa aiba o suma mai mare?
Cel mai recent răspuns: Ana.R , utilizator 08:39, 4 Octombrie 2022
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Luați dovezi ca sa fie la fel ce are el și ce aveți dvs.
Pare eronat ce are el...
Ultima modificare: Luni, 3 Octombrie 2022
CLAUDIU LASCOSCHI, Avocat


CLAUDIU LASCOSCHI a scris:

Luați dovezi ca sa fie la fel ce are el și ce aveți dvs.
Pare eronat ce are el...

Multumesc,cum pot dovedi daca nu am toate dovezile platilor,pe aplicatia bancii nu imi mai da voie sa scot extras de cont decat din ultima luna,iar ultima transa i am virat dansului in august,dar am observat ca din 8500 cat era nu a scazut suma ce i am virat
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Dar ce ați făcut cu chitanțele de la bancă când ați platit ratele lunare`?

La instanță trebuie să depuneți la dosar chitanțe doveditoare, să arătați judecatorului cât ați plătit și cât ați plătit.

O să vă fie foarte greu acum fără probe la dosar. Nu-i bine dacă, când ați ieșit de la bancă, după ce ați plătit rata, ați aruncat chitanțele la primul coș de gunoi.
Ultima modificare: Marți, 4 Octombrie 2022
Dapix, utilizator


Dapix a scris:

Dar ce ați făcut cu chitanțele de la bancă când ați platit ratele lunare`?

La instanță trebuie să depuneți la dosar chitanțe doveditoare, să arătați judecatorului cât ați plătit și cât ați plătit.

O să vă fie foarte greu acum fără probe la dosar. Nu-i bine dacă, când ați ieșit de la bancă, după ce ați plătit rata, ați aruncat chitanțele la primul coș de gunoi.


am avut toate ,doar ca m am mutat din vechea locuinta in mare graba si nu mi mai gasesc chiar toate chitantele,dar in mare parte chitantele pe care le am arata ca suma ar fi trebuit scazuta la ce mi arata in cont si nu ce spune dansul ca mai am de plata,asadar tot se vede o diferenta ,multumesc de raspuns

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Dobânzi dupa achitarea datoriei Mia4 Mia4 Buna ziua,am o mare problema si deja numai stiu ce se intampla...am mai intrebat pe acest forum despre problema mea,pe scurt am avut un card de credit la ... (vezi toată discuția)
Refuz la casierie de incasare rate dupa divort alexandruB88 alexandruB88 Inaintea divortului cu aproximativ 10ani, a fost achizitionat prin intermediul primariei un imobil prin rate. Acum dupa divort, dupa schimbarea numelui, cu ... (vezi toată discuția)
Partajare taxa de mediu andreiionel andreiionel am castigat dreptul sa recuperez taxa de mediu la masina in valoare de 600 euro banii ii voi primii pe card in transe egale de 120 euro ... (vezi toată discuția)