Forum Discuţii juridice Executare silită Poprire cont
Discuție deschisă în Executare silită

Poprire cont

Buna ziua! Soțul a primit poprire pe cont de la primarie. Când a întrebat daca ii va fi deblocat, pentru ca primeste doar drepturi salariale in acel cont, si compania va achita lunar 33% din venit, funcționara i-a spus ca nu ii va fi deblocat pana la achitarea integrala a sumei. Este legal si posibil asa ceva? Mulțumesc
Buna seara,

Consultati-va de urgenta cu un avocat pentru formularea unei contestatii la executare.
Formulați contestatie la executare in termen de 15 zile de la momentul la care ați luat la cunoștința de poprire.
Mulțumesc mult! Problema este ca sotul nu e in tara.. Am citit și faptul ca diurna nu poate fi poprita. Totusi funcționara nu doreste sa faca nimic sa contacteze firma angajatoare.
B. U, utilizator
si care e problema ca sotul nu e in tara? contestatia la executare poate fi formulata prin avocat.