avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 510 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Am un frate alcoolic și violent. pus sa vândă ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Am un frate alcoolic și violent. pus sa vândă tot.Pot părinții ...

Am un frate alcoolic și violent. pus sa vândă tot.Pot părinții mei sa facă act de vanzare la un străin, nici mie și nici alcoolismului ca să salvăm bunurile.Ce act pot face părinții mei ca alcoolicilor sa nu aibă nici un drept.E violent și fura din gospodărie. E vorba de o casă la țară Mulțumesc
Cel mai recent răspuns: Mirela Ponomarenco , utilizator 16:07, 5 Octombrie 2022
~ Conținut șters la cerere ~

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Doresc sa fac un act vanz-cump mimi321@yahoo.com mimi321@yahoo.com mentionez parintii mei vor sa mi vanda o casa cu drept de uzufruct.tatal meu mai are un copil dintr o alta relatie.poate acesta sa aibe conteste acest act in ... (vezi toată discuția)
Act de vanzare cumparare cerb cerb Parintii mei sunt propietari a unui apartament in care locuiesc. In actul de propietate suntem inscrisi si noi ,cei doi copii ,ca locatari .Apartamentul a fost ... (vezi toată discuția)
Ce solutii am? cheradaniel cheradaniel Parintii mei vor sa cumpere o casa. Eu mai am un frate. Daca eu o sa locuiesc impreuna cu parintii mei, tatal meu vrea sa fie el proprietarul casei impreuna cu ... (vezi toată discuția)