Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Un manager de resurse umane poate asista o persoana la ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Un manager de resurse umane poate asista o persoana la negocierea ...

Un manager de resurse umane poate asista o persoana la negocierea contractului de munca, conflicte privind exercitarea contractuluii de munca etc. in conditiile in care managerul de resurse umane are un PFA, nu face parte din firma unde e angajata persoana ?
La negocierea, incheierea sau modificarea contractului individual de munca ori pe durata concilierii unui conflict individual de munca, oricare dintre parti poate fi asistata de catre un consultant extern specializat in legislatia muncii sau de catre un reprezentant al sindicatului al carui membru este, conform propriei optiuni.