Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Buna ziua. Va rog sa ma sfatuiti ce ar fi bine sa fac ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Buna ziua. Va rog sa ma sfatuiti ce ar fi bine sa fac in urmatoarea ...

Buna ziua. Va rog sa ma sfatuiti ce ar fi bine sa fac in urmatoarea situatie: contractul de vanzare cumparare apartament este datat cu 7 luni inantea pronuntarii hotararii de divort. La vremea aceea nu am facut partaj, apartamentul fiind repartizat cu rate lunare, iar fostul parasise domiciliul inainte de semnarea contractului care este pe numele meu.
Fostul sot mai are 3 copii din 2 casatorii.
Noi avem impreuna 1 copil.
Ca sa fie toate lucrurile in regula pentru copilul meu, banuiesc ca trebuie sa fac ceva pasii ca sa nu ramana descoperite 7 luni (pentru care ar putea avea pretentii copii din celelalte casatorii)
Va multumesc!
Copiii din celelalte căsătoriipot avea pretenţii doar după decesul dvs.