Forum Discuţii contabile şi ... Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA Cota redusa de tva se aplica pentru ambele apartamente?
Discuție deschisă în Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA

Cota redusa de tva se aplica pentru ambele apartamente?

Bună ziua, Am semnat antecontractul pentru 2 apartamente in august 2022, cu preț unitar mai depășind 450000 RON.

Știe cineva dacă cota redusă de TVA se aplică într-adevăr la ambele apartamente, sau numai unul e permis la 5% ?

PS: Am semnat antecontractul fără notar deocamdată. Are utilitate să-l semnez și la notar?
george-neagu, moderator
Cota redusa se aplica doar la un apartament cu valoare intre 450.000-700.000 in acest an.