Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Primaria refuza emiterea certificatului fiscal pentru ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Primaria refuza emiterea certificatului fiscal pentru mostenire ...

Primaria refuza emiterea certificatului fiscal pentru mostenire si nici Notarul nu il solicita.
Ce este de facut?
Multumesc anticipat!
exista taxe, impozite, amenzi, etc., neplatite?
Sant vre-o 1000 ron, insa ce legatura are in a emite certificatul fiscal, unde se trec bunuri si datorii fiscale..
Trebuia sa il emita in 3 zile, insa a trecut peste o luna..
ghita_28, utilizator
Nu îl emit dacă nu plătiți datoriile pe care le aveți.
Din ce inteleg nu este legal in a nu il emite, debitul este datorat ca si cheltuieli de judecata intr-un dosar funciar..
Adica fiecare face de capu lor, nu au chiar nici o treaba cu legea..
ati fi preferat ca primaria sa-l execute silit pe defunct? la acea mie de lei s-ar fi adaugat cheltuielile de executare si s-ar fi ajuns la sume considerabile