Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... granituire
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

granituire

Sunt proprietarul unei case ,achizitionate in decembrie 2007 ,cu un teren de 236 m rezultant din titlu de proprietate ,din care 234 m din C.F. ,langa proprietatea mea exista un teren de 212 m rezultand din C.F.,dar cu un titlu de proprietate de 236 m . Dupa achizitionarea imobilului am desfiintat gardul ce delimita cele doua proprietati ,dar lasand cele doua puncte ce delimitau suprafetele ,cu gandul de al inlocui .Numitul D.A.proprietar al acestui teren intravilan a desfiintat unul din punctele ce delimitau suprafetele ,si ma dat in judecata pentru granituire si revendicare imobiliara . Mai mentionez ca D.A. a intocmit C.F.in anul 2006iar a mea in 2008 in ce lege sau articol pot sa ma informez
constantin florin, utilizator
Ramane sa stabileasca instanta adevarul daca vecinul va da in judecata, urmand sa adiministrati acel probatoriu care sa va dea castig de cauza.