Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Vînzare sau donație?
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Vînzare sau donație?

Există o altă posibilitate de transmitere de bunuri imobile (teren agricol) intre mătușă și nepot înafară de vînzare-cumpărare (de exemplu donație)?
Da.