Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Inchidere societate
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Inchidere societate

Cu stima!
Am o firma de constructii pe care am cumparat-o acum 1.5 ani de la un amic. activitatea a fost suspendata pana anul trecut in septembrie cand am redeschis-o.
Acum as vrea sa inchid de tot firma... dar am inteles ca trebuie sa platesc 550 ron imp forfetar + ceva pe ianuarie..... eu am ramasa somer... si nu dispun de acesti bani!
Precizez ca pe firma nu au fost desfasurate niciodata activitati, si nu am nici un bun in patrimoniu.
Pot cere insolventa firmei fara sa achit datoriile de mai sus? sau care ar fi cea mai simpla si ieftina solutie?
Daca nu achit datoriile ce se intampla?....
Pot sa ma execute silit? eu am o masina propr. personala dinainte sa am firma
Va multumesc anticipat
buna ziua!am si eu o problema!
imi trebuie temei juridic pentru : esalonarea platilor catre stat!multumesc