avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1893 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Buna ziua , angajatorul prin prisma volumului de munca ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Buna ziua , angajatorul prin prisma volumului de munca redus ...

Buna ziua , angajatorul prin prisma volumului de munca redus , ne obligă să luăm o săptămână pe luna liber astfel : 3 zile 75% și 2 zile fara plata . Ce pot face in acest caz ? Țin să menționez că nu vreau zile fara plata dar s-a menționat că aceasta este schema
Cel mai recent răspuns: Fmrs , utilizator 19:54, 12 Octombrie 2022
Sesizati ITM-ul.
Mulțumesc

Cornel Vasile a scris:

Sesizati ITM-ul.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Ore suplimentare neluate in calcul Hookah Hookah Buna seara, am si eu o problema la actualul loc de munca, sa va explic situatia: Sunt angajat cu contract de de 40 ore pe saptamana distribuite inegal iar ... (vezi toată discuția)
Concediul de odihna ContSters304388 ContSters304388 buna ziua, Firma unde lucrez ne obliga sa stabilim zilele pe luni cand dori sa luam concediu, mai mult decat atat, ni se precizeaza ca in perioada ... (vezi toată discuția)
Angajator care nu respecta codul muncii RealZZZZ RealZZZZ Buna ziua, am o problema legata de locul de munca. Aceasta ar fii cam asa: M-am angajat la o firma din Timisoara iar in contractul meu de munca, este ... (vezi toată discuția)