avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 602 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Pot cere daune morale daca un barbat care ma urmareste ...
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Pot cere daune morale daca un barbat care ma urmareste de 3 luni ...

Pot cere daune morale daca un barbat care ma urmareste de 3 luni ma hartuieste, a postat lucruri defaimatoare la adresa mea in mediul online.
O publicatie locala care i-a aprobat "articolul" desi e de stiri poate fi trasa la raspundere?
Cel mai recent răspuns: camelian , utilizator 16:07, 10 Noiembrie 2022
Este posibil în condițiile legii.
Depinde de fapta și de urmări.

Scris din București 2022
Si individul si publicatia?
A scris lucruri defaimatoare la adresa mea pe facebook publicandu-mi numele si poza mea. De pe pag lui de facebook a publicat. Mi-a stricat imaginea.
Daunele trebuie dovedite în instanță.
Apelati la avocat ca sa va redacteze cererea de chemare în judecată întrucât trebuie motivata în fapt și în drept.

Scris din București 2022
Ultima modificare: Joi, 10 Noiembrie 2022
CLAUDIU LASCOSCHI, Avocat
Pot dovedi cu ce a publicat. Le-am salvat.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Amenintari si jigniri prin platforma facebook bogdyviki bogdyviki Buna ziua. Speta mea este urmatoarea Conduc in cadrul unei societati un grup de angajati, in activitatea desfasurata, avand reguli, regulamente, tot ce ... (vezi toată discuția)
Defaimare pe internet? krystu86 krystu86 Buna seara, Am si eu o problema cu un indivit. In prima faza va voi explica pe scurt despre ce este vorba, dupa care voi arata ceea ce a postat dansul pe ... (vezi toată discuția)
Buna ziua, intr-o situatie cu totul scoasa din context, pe facebook ... ana_mar1a ana_mar1a Buna ziua, Intr-o situatie cu totul scoasa din context, pe facebook si apoi intr-un ziar local au aparut despre familia mea informatii defaimatoare si, faptul ... (vezi toată discuția)