Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Pot cere daune morale daca un barbat care ma urmareste ...
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Pot cere daune morale daca un barbat care ma urmareste de 3 luni ...

Pot cere daune morale daca un barbat care ma urmareste de 3 luni ma hartuieste, a postat lucruri defaimatoare la adresa mea in mediul online.
O publicatie locala care i-a aprobat "articolul" desi e de stiri poate fi trasa la raspundere?
Este posibil în condițiile legii.
Depinde de fapta și de urmări.

Scris din București 2022
Si individul si publicatia?
A scris lucruri defaimatoare la adresa mea pe facebook publicandu-mi numele si poza mea. De pe pag lui de facebook a publicat. Mi-a stricat imaginea.
Daunele trebuie dovedite în instanță.
Apelati la avocat ca sa va redacteze cererea de chemare în judecată întrucât trebuie motivata în fapt și în drept.

Scris din București 2022
CLAUDIU LASCOSCHI, Avocat
Pot dovedi cu ce a publicat. Le-am salvat.