Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Bună seara. Părinții mei au în proprietate o casa ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Bună seara. Părinții mei au în proprietate o casa cu terenul ...

Bună seara.
Părinții mei au în proprietate o casa cu terenul aferent, pe care au un Titlu de proprietate.
Titlu pe care este trecut doar tatăl meu. Mama voia sa știe, dacă în urma decesului unuia dintre ei,( respectiv tatăl, ptr ca el e trecut pe titlu), rudele din partea lui au vreun drept asupra locului pe care îl au părinții mei?
Și legat de Titlu de Proprietate, e același cu Actul de proprietate.?
Multumesc.
Nu au, căci tatăl dvs are soție și copii.
Titlul de proprietate este doar pentru teren.
Este act de proprietate.
Pentru casa ar trebui sa existe autorizație de construire.
Mulțumesc pentru răspuns.

raluk0207 a scris:

Nu au, căci tatăl dvs are soție și copii.
Titlul de proprietate este doar pentru teren.
Este act de proprietate.
Pentru casa ar trebui sa existe autorizație de construire.