Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Drept civil, moștenire
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Drept civil, moștenire

Bună ziua, bunica mea deține un teren de 30 de ari pe care este construita o casa. Terenul este pe numele tatălui soțului ei, pentru a o putea pune în legalitate cu terenul sa dețina titlu de proprietate pe el și sa o intabulez care sunt pașii de urmat? Mulțumesc mult
Sa dezbata succesiunea după socru și după soț (care înțeleg ca e decedat)
Soacra trăiește? Socrii câți copii au avut? Bunica câți copii are?
Bună seara, toți sunt decedați și s a lăsat din generație în generație pana la bunica mea.

raluk0207 a scris:

Sa dezbata succesiunea după socru și după soț (care înțeleg ca e decedat)
Soacra trăiește? Socrii câți copii au avut? Bunica câți copii are?

Dar dacă ea a stat de 60 de ani acolo și a plătit impozit are o relevanta?

Alexandru19999 a scris:

Bună seara, toți sunt decedați și s a lăsat din generație în generație pana la bunica mea.

raluk0207 a scris:

Sa dezbata succesiunea după socru și după soț (care înțeleg ca e decedat)
Soacra trăiește? Socrii câți copii au avut? Bunica câți copii are?

Nu.
Și nu cred ca avea cum sa plătească impozit de 60 de ani.
Mai ales ca terenul ziceți ca e pe numele socrului ei.

Bunica trebuia sa fi dezbătut succesiunile, în ordinea deceselor, începând cu proprietarul de pe titlu.
raluk0207, utilizator