Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Buna ziua. Cum aflu dacă avocatul a introdus ...
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Buna ziua. Cum aflu dacă avocatul a introdus acțiunea la judecătorie ...

Buna ziua. Cum aflu dacă avocatul a introdus acțiunea la judecătorie ???Si ce scrie in dosar??Multumesc mult .
Bună ziua,

Pentru a afla dacă a fost introdusă acțiunea la instanță puteți consulta portalul instanțelor de judecată (www.portal.just.ro). Scrieți în bara de search numele părți pentru care sau împotriva cui trebuia introdusă acțiunea.

Pentru a citi actele prezente la dosar, puteți formula o cerere de acces la dosarul electronic sau puteți consulta dosarul la arhiva instanței.

Sper că v-am fost de ajutor.

Av. Samuel MICULA
Foarte simplu mergând personal.la arhiva pt a studia dosarul,puteți verifica pe poetalulminstantelor data la care a fost introdus,nr dosar etc.Cel mai simplu e sa va întrebați av nr dosarului sa I solicitați o copie de pe acțiune etc.