Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... Dețin un PFA cu domeniul de activități fotografice
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

Dețin un PFA cu domeniul de activități fotografice

Buna ziua! Dețin un PFA cu domeniul de activități fotografice. Am o cabina Foto. Nu dețin casa de marcat. Eu încasez doar cash la finalul evenimentului. Lucrez doar cu persoane fizice. Pot emite factura in baza contractului de prestări servicii? Mulțumesc !
george-neagu, moderator
Puteti dar incasarea cash trebuie facuta obligatoriu prin casa de marcat cu eliberarea de bon fiscal Cf OUG 28/1999 .
Vedeti ca e sanctiune mare .