Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Cum se face succesiunea la teren agricol cand sunt 2 ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Cum se face succesiunea la teren agricol cand sunt 2 mostenitori? ...

Cum se face succesiunea la teren agricol cand sunt 2 mostenitori? Va fi un singur act de proprietate pe numele celor 2 sau se imparte terenul in mod egal si fiecare mostenitor are actul lui de proprietate ? Multumesc!
Se eliberează un singur certificat de moștenitor, în dublu exemplar.
Multumesc! Atunci trebuie ca amandoi mostenitorii sa fie de acord sa vanda sau fiecare poate ce vrea cu terenul lui?