Forum Discuţii juridice Executare silită Buna seara, Cine este paratul in cazul unei actiuni de ...
Discuție deschisă în Executare silită

Buna seara, Cine este paratul in cazul unei actiuni de anulare ...

Buna seara,
Cine este paratul in cazul unei actiuni de anulare a Incheierii efectuata de catre executorul judecatoresc in temeiul art.1009 alin (1) CPC executorul judecatoresc care a facut incheierea sau debitorul ???
se formuleaza contestatie la executare, nu actiune in anulare si parat - intimat este debitorul. termenul pentru formularea contestatiei la executare este de 15 zile de la momentul la care vi s-a comunicat incheierea.
Cabinet de Avocat - Oancea Jasmine, Avocat