avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1712 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Executare silită Buna ziua. Eu și soțul meu avem o firma al cărui ...
Discuție deschisă în Executare silită

Buna ziua. Eu și soțul meu avem o firma al cărui administrator ...

Buna ziua.
Eu și soțul meu avem o firma al cărui administrator este soțul. Înainte de căsătorie eu am făcut un credit pe numele meu. Aș dori să știu, dacă nu mai pot plăti ratele, se poate pune oprire pe conturile firmei unde soțul eu este administrator?
Menționez ca eu sunt doar angajat în firma soțului meu.
Multumesc.
Cel mai recent răspuns: Alexandrarares , utilizator 16:52, 1 Noiembrie 2022
Buna ziua!
Daca sunteti angajata,se va pune poprire pe venitul dvs. salarial.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Poprire in caz de casatorie - rog ajutor cristienos cristienos Buna ziua, detaliez urmatoarea situatie: Actuala sotie, inainte sa ne cunoastem si de a ne casatorii, a contractat un imprumut bancar cu ipoteca pentru ... (vezi toată discuția)
Executare silita cu ordin de propire iulya15 iulya15 buna ziua,ieri am primit la posta o instintare de la un executor bancar prin care ma instinta ca banca la care am o datorie de 5000 euro,a facut solicitare de ... (vezi toată discuția)
Poprire pe contul sotului sabina-elena sabina-elena Buna ziua. Sotul a avut in casatoria anterioara un apartament care a fost executat pentru neplata ratelor, rezultand un credit restant in valoare de 10.000 ... (vezi toată discuția)