Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Buna ziua, In vederea succesiunii, trebuie adusa o ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Buna ziua, In vederea succesiunii, trebuie adusa o adeverinta ...

Buna ziua,
In vederea succesiunii, trebuie adusa o adeverinta conform careia defunctul nu avea datorii la stat?
Cum pot sti ce datorii avea la Anaf, Spit, etc.
Cum se procedeaza si ce fel de demers trebuie sa fac, in acest sens?
Multumesc
Va solicita notarul un certificat de atestare fiscala.