Forum Discuţii juridice Paşapoarte, cărţi de ... Buna ziua , am o problema cu reinnoirea cartii de ...
Discuție deschisă în Paşapoarte, cărţi de identitate, acte de stare civilă - formalităţi, obţinere, probleme

Buna ziua , am o problema cu reinnoirea cartii de identitate. ...

Buna ziua , am o problema cu reinnoirea cartii de identitate. Eu locuiesc cu parintii , tatal meu a mostenit casa de la mama lui , dar nu a facut succesiunea . Are doar un testament . Cei de la ghiseu nu vor sa imi faca C.I deoarece nu am dovada de adresa , eu locuind in acelasi domiciliu de 25 de ani . Pe site la evidenta populatiei scrie in cazul in care nu am actul de casa pot face o declaratie pe propria raspundere in care declar ca locuiesc efectiv la acel domiciliu , dar functionara imi spune ca doar pt cel provizoriu este aceasta declaratie. Chiar nu se poate face nimic ? Eu nu doresc C.I provizorie .... Un mic ajutor cu un sfat va rog .
GeorgeS., utilizator
~ Conținut șters la cerere ~