Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Deschidere cafenea mobila
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Deschidere cafenea mobila

BUNA ZIUA. DE CE AUTORIZATIE AS AVEA NEVOIE DACA AS VREA SA DESCHID O CAFENEA MOBILA(SA MA POT DEPLASA CU EA PRIN ORAS) INTR O MINIRULOTA PE TRICICLETA.. SAU CEVA DE GENUL ASTA!?
MULTUMESC
george-neagu, moderator
Trebuie sa inregistrati firma la Registrul comertului, sa obtineti avize de la DJSP, DJSV, ITM, mediu, posibil ISU.
Rulota trebuie amenajata pentru a corespunde normelor sanitare si sanitar veterinare.
Declarati activitatea la ANAF.
Pentru amplasare rulota aveti nevoie de autorizatie de la primarie.