avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 719 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale O persoană fizică avînd meseria de să zicem de ...
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

O persoană fizică avînd meseria de să zicem de instalator ...

O persoană fizică avînd meseria de să zicem de instalator efectuează un serviciu altei persoane fizice,juridice,în baza unui contract între părți cu termene ,plăți,trebuie înregistrat la ANAF ? Dacă da ?Care este procedura? Vă mulțumesc anticipat pentru sfaturile dvs. legale.
Cel mai recent răspuns: C.Gheorghe , utilizator 19:49, 6 Noiembrie 2022
Completati o declaratie cu venitul obtinut. In baza declaratiei dvs. veti plati CAS, CASS si impozite ca persoana fizica independenta.
Sănătate multă vă doresc. Mai exact. Înființare,formulare,depuneri,cote impozitare.
Pentru detaliile cerute va trebui sa va interesati la ANAF.
Mulțumesc.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Conventii civile 2016 andradaa andradaa Buna ziua, am si eu o nelamurire in legatura cu impozitarea conventiilor civile care dupa noul cod fiscal nici nu mai stiu cum se numesc...contracte civile, ... (vezi toată discuția)
Impunere cas alexhh alexhh In anul 2008, intr-o anumita perioada am lucrat pe baza unui contract de prestari servicii. Dupa ce am trecut pe la ANAF si am declarat ce trebuia... astazi am ... (vezi toată discuția)
Pfa... ordonanta lui boc Mihaela Elena Mihaela Elena Buna seara. Am o intrebare la care nimeni nu poate/nu stie sa-mi raspunda: si avocatii sunt inclusi in depunea pana azi (respectiv miercuri 25.08.2010) ... (vezi toată discuția)