Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale O persoană fizică avînd meseria de să zicem de ...
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

O persoană fizică avînd meseria de să zicem de instalator ...

O persoană fizică avînd meseria de să zicem de instalator efectuează un serviciu altei persoane fizice,juridice,în baza unui contract între părți cu termene ,plăți,trebuie înregistrat la ANAF ? Dacă da ?Care este procedura? Vă mulțumesc anticipat pentru sfaturile dvs. legale.
Completati o declaratie cu venitul obtinut. In baza declaratiei dvs. veti plati CAS, CASS si impozite ca persoana fizica independenta.
Sănătate multă vă doresc. Mai exact. Înființare,formulare,depuneri,cote impozitare.
Pentru detaliile cerute va trebui sa va interesati la ANAF.
Mulțumesc.