Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... inregistrare audio in casa personala
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

inregistrare audio in casa personala

In cazul unui proces in instanta pe codul civil, se pot utiliza inregistrari efectuate in casa proprie, chiar daca partea parata nu a fost intrebata daca este de acord cu inregistrarea??
Poate face obiectul unei plangeri penale , ulterior?
Inregistrarea este facuta in casa reclamantului si utilizata doar in instanta.
Multumesc
Mai mult ca sigur instanta civila nu o sa admită proba respectiva.Pe de alta parte nu este vorba despre o fapta penala faptul ca ați înregistrat..