Forum Discuţii juridice Învăţământ - probleme ... Alocația la majori
Discuție deschisă în Învăţământ - probleme juridice conexe

Alocația la majori

Bună seara! Eu am împlinit 18 ani în luna februarie a acestui an și am primit bursă undeva în luna iunie. Am înțeles că pe perioada vacanței nu se mai primește alocația și în septembrie, am fost să îmi refac dosarul. Doamna secretară de la liceul meu mi-a spus că nu mai este nevoie, dar azi, toți colegii mei care și-au făcut dosarele anul acesta au primit alocație, eu nu. Trebuia să imi refac dosarul?
Buna ziua!
Daca a spus ca nu mai este nevoie,inseamna ca liceul a trimis adeverinta la ANPIS,ca sunteti elev .Daca din greseala nu a fost trimisa,atunci trebuie sa trimiteti dvs.Intrebati daca a fost trimisa acea adeverinta.
[ link extern ]
Alexandrarares, utilizator