Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Suntem 3 moștenitori pe un act de proprietate de la ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Suntem 3 moștenitori pe un act de proprietate de la bunic comun. ...

Suntem 3 moștenitori pe un act de proprietate de la bunic comun.
Se poate face partajul loturilor între noi ( iesire din Indiviziune ) la notar, dar pentru ca ceilalți doi nu pot veni (locuiesc în alte județe, departe) îmi pot da mie amândoi ,
normal , fiecare în parte, împuternicire notariala sau procură , să merg numai eu la notar sa rezolv???
Sau măcar unul din cei doi se poate sa îmi dea procură?

Muțumesc mult !
Maria20211, utilizator
Da, pot sa va dea procura.
Numai sa specifice fiecare în procura ce anume ia la partaj.
Va mulțumesc din suflet pentru răspuns!

raluk0207 a scris:

Da, pot sa va dea procura.
Numai sa specifice fiecare în procura ce anume ia la partaj.

@raluka Ok, amiabila, dar nu ar fi un conflict de interese? Nu stiu, intreb!
DlGoe, utilizator
Este partaj voluntar.
Care e conflictul de interese?
Orice imparteala, chiar voluntara, are in ea un sambure de antagonism. Mie asa-mi pare!