avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 827 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Buna ziua, ce trebuie facut daca pe un act de ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Buna ziua, ce trebuie facut daca pe un act de lichidare al regimului ...

Buna ziua, ce trebuie facut daca pe un act de lichidare al regimului matrimonial este o greseala de tehnorrdactare? (Au ramas in plus doua randuri copiate de pe alt act).
Cel mai recent răspuns: raluk0207 , utilizator 18:17, 12 Noiembrie 2022
Cine l a gresit trebuie sa il rectifice. Luati legatura cu notarul si vedeti ce solutii are.
Sa solicitați notarului o încheiere de îndreptare a erorii materiale.
Unde anume va afectează?

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Greseala de nume mihai_bula123 mihai_bula123 am cumparat un imobil anul trecut si mia gresit numele in loc de Popescu Cristian Mihai a trecut Popescu Cristian am fost sa mi fac buletinu si...... a spus ca ... (vezi toată discuția)
Act notarial erhabe erhabe Buna ziua Am intrat in posesia unei copii legalizate a unei donatii a tatalui meu.Dupa ce am studiat o mai atent am observat, zic eu, o mare neregula. Pe ... (vezi toată discuția)
Rectificare contrac de vanzare cumparare constantindn constantindn Buna ziua, Am si eu o problema legata de un act de vanzare cumpaare a unui apartament. Mai precis a fost trecuta gresit cota indiviza de teren in oc de ... (vezi toată discuția)