Forum Discuţii juridice Executare silită Bună ziua În legătură cu un credit de nevoi ...
Discuție deschisă în Executare silită

Bună ziua În legătură cu un credit de nevoi personale am ...

Bună ziua
În legătură cu un credit de nevoi personale am întâmpinat numai probleme de la banca respectiva . În 2014 nu am mai avut loc de munca deoarece am schimbat crezând ca este mai bine și nu a fosta asa. Am rămas cu ratele în urma și cu toate ca nu aveam nici un loc de munca am fost la banca sa stabilesc cu ei o rata mai mica pana întru în normal. Eu am făcut notificări după multe drumuri inutile la banca, Am făcut notificare sa plătesc 4oo ronsau 500 ron în loc de 720 ron cât era rata. Nu am reușit și am ajuns la executor în 2016 eram de ceva timp angajat și a venit poprire pe salariu (am fost trimis în judecata la 4-5 luni după ce am făcut notificării la banca)...După ce au oprit timp de 2 ani și ceva suma suma era din ce în ce mai mare cu toate ca 600 RON erau opriți din salariu . Am fost la executor și ma trimite la banca ... banca la executor și tot asa pana mi a spus executorul ca din cei 600 RON opriți doar 150 merg la banca restul la ei sa caute dacă am avere mașinii etc sa ma execute. În cazul asta mi am dat demisia și am un serviciu cu 4 ore la o alta firma și de 4 ani nu au mai putut lua nici un RON.. Am trimis mail peste mail la banca nu răspunde nimeni. In cazul asta ce este de făcut ca banca Piraeus sa transformat în First dar eu cu First nu am semnat nimic poate asta motivul de nu ma baga în seama. Mulțumesc anticipat pentru răbdarea de a citi toată povestea mea.
Incercati sa mergeti la avocat si poate reusiti sa scapati de datorie.
O sa vada exact avocatul cu toate actele in fata cum se prezinta situatia.

Scris din Bucuresti 2022