Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Cai pentru recuperarea banilor dați cu factura. Bună ...
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Cai pentru recuperarea banilor dați cu factura. Bună ziua, ...

Cai pentru recuperarea banilor dați cu factura.
Bună ziua, am plătit un avans de 50% din total lucrare unei persoane juridice care mi-a tăiat factura și chitanță, după care nu a mai venit sa execute lucrarea. Am solicitat banii înapoi dar nici pe aceștia nu i-am văzut deși am declarație scrisa și stampilata de către administratorul firmei ca mi va returna în 20 septembrie (adică acum 1 luna). Omul minte continuu și nu vad cum as putea recupera banii dați ca avans deși exista documente eliberate pe ei.
Rog recomandări pentru aceasta speță.
Mulțumesc!
Trebuie deschis proces civil.
Omul e țepar.