Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... Daca o firma de recuperare.vrea sa platesc la vodafone ...
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

Daca o firma de recuperare.vrea sa platesc la vodafone sa pltec ...

Daca o firma de recuperare.vrea sa platesc la vodafone sa pltec din anul 2019 cand am facut abonament la vodafone.am platit la aparate de la.profi pot sai dau in judecata?
Buna ziua, trebuie sa stiti de cand din 2019 dateaza datroria, poate fi prescrisa. Apoi daca aveti dovezi ale platilor indiferent unde ati platit ii puteti da in judecata dar ar fi indicat sa discutati intai cu un avocat pentru a vedea in urma analizei situatiei concrete daca datoria este prescrisa/poate fi considerata achitata conform unor dovezi.