Forum Discuţii juridice Funcţionarii publici şi ... raport anual privind formarea profesionala
Discuție deschisă în Funcţionarii publici şi problemele lor juridice

raport anual privind formarea profesionala

Buna ziua

Conform HG 1066/2008, art. 21(1) trebuie intocmit raport anual privind formarea profesionala a FP.
As dori si eu eventual daca are cineva un model sau un ghid.

Multumiri anticipat.
Este prevazut modelul in anexele HG 611/2008.
Mai exact, anexa nr.6 la H.G. nr.611/2008 :)
Multumesc, dar nu era vorba de raport de evaluare, ci de RAPORT ANUAL PRIVIND FORMAREA PROFESIONALA, raport ce trebuie trimis la ANFP.

Sper ca m-ati inteles!!
am un model ,sper sa fi util!
Format standard de transmitere a datelor privind planul anual de perfecţionare profesională şi fondurile alocate în scopul instruirii funcţionarilor publici

Domenii de perfecţionare profesională Art. 14 alin. (1) lit. a) din H.G. nr. 1066/2008
Funcţii publice Nr. funcţionari publici

I. identificate în rapoartele de evaluare

Domeniul 1 înalţii funcţionari publici
de conducere
de execuţie
specifice
Domeniul n înalţii funcţionari publici
de conducere
de execuţie
specifice

II. prioritare conform art. 11 din H.G. nr. 1066/2008

Domeniul 1 înalţii funcţionari publici
de conducere
de execuţie
specifice
Domeniul n înalţii funcţionari publici
de conducere
de execuţie
specifice

III. identificate urmare a stabilirii obiectivelor instituţionale

Domeniul 1 înalţii funcţionari publici
de conducere
de execuţie
specifice
Domeniul n înalţii funcţionari publici
de conducere
de execuţie
specifice
IV. Informaţii privind avizul comisiei paritare
V. Informaţii privind includerea de măsuri privind perfecţionarea profesională a funcţionarilor publici în acordul colectiv
VII. Fonduri alocate
De la bugetul autorităţii sau instituţiei publice :

Alte surse :

VIII. Persoană(e) desemnată(e) pentru îndeplinirea atribuţiilor
prevăzute la art. 15 alin. (2) din HG nr. 1066/2008

Nume şi prenume :
Funcţia :
Compartiment :
Telefon centrală şi interior :
Telefon direct :
Fax :
Adresă de e-mail :
IX. gradul de corelare dintre planificarea aprobată, măsurile efectiv implementate şi rezultatele efectiv obţinute conform art. 21 alin. (1) lit. d) din H.G. nr. 1066/2008

X. propunerile de îmbunătăţire a sistemului de formare profesională a funcţionarilor publici la nivelul autorităţii sau instituţiei publice conform art. 21 alin. (1) lit. f) H.G. nr. 1066/2008, dacă este cazul

formatul standard privind planul anual de perfectionare fp se gaseste pe situl anfp, trebuie sa fie doar in format word, corp 12, cu diacritice , fara sublinieri sau prescurtari, anul acesta se transmite pana la 31.03.