Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Despre obligatiile arestului la domiciliu. Doresc sa ...
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei penale - reguli, acte, termene, căi de atac

Despre obligatiile arestului la domiciliu. Doresc sa stiu daca ...

Despre obligatiile arestului la domiciliu. Doresc sa stiu daca vreau sa mi schimb domiciliu trebuie sa ma adresesz instantei de judecata cu o cerere sau organului de poilitie judiciar care se ocupa cu verificarea drepturilor si a ablogatiilor care mi sunt. Va multumesc cu respect.
Buna ziua, trebuie sa va adresati instantei de judecata cu o cerere avand ca obiect schimbarea locului de executare a arestului la domiciliu. In situatia in care nu aveti cunostintele juridice necesare formularii si sustinerii unei astfel de cerere in instanta, este recomandabil sa va adresati unui avocat care sa va redacteze cererea si sa o sustina in instanta.