Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Buna ziua ! Sunt contabil la o soc comerciala cu cod ...
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Buna ziua ! Sunt contabil la o soc comerciala cu cod caen principal ...

Buna ziua !
Sunt contabil la o soc comerciala cu cod caen principal 4690.
Societatea produce , ambaleaza si vinde ceaiuri in pliculete, avind declarat cod caen secundar 1083. Intrebare : poate beneficia de facilitatile acordate de Legea 135/2022 (?) sau ar trebui sa-si schimbe codul caen principal in 1083 ?
Dupa parerea mea nu va incadrati, caen 1083 nu se potriveste cu activitatea descrisa de dv.
magiccom, utilizator