Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Contract salubritate
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Contract salubritate

Buna ziua,
Detinem mai multe spatii inchiriate catre persoane juridice. In contractele de inchiriere este prevazuta clauza privind achitarea de catre chiriasi, proprietarului, pe baza facturii fiscale, a colectarii gunoiului din spatiile inchiriate de fiecare si cota-parte din cele comune. .Proprietarul are incheiat contract de salubritate cu un operator autorizat. Chiriasul mai are obligatia de a incheia, in nume propriu, contract de salubritate cu un operator autorizat? Multumesc,
george-neagu, moderator