avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 604 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Buna seara, daca tatăl meu a decedat de câțiva ani ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Buna seara, daca tatăl meu a decedat de câțiva ani si a lasat ...

Buna seara..daca tatăl meu a decedat de câțiva ani..si a lasat totul soției lui prin vanzare cumpărare...eu fiind singurul .lui copil am vreun drept la partea lui tata ??
Cel mai recent răspuns: gi-jane2 , moderator 09:40, 29 Noiembrie 2022
Buna seara, nu. Daca a vandut tot inseamna ca nu aveti ce mosteni.
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
si a lasat totul soției lui prin vanzare cumpărare..

a lasat, a dat... trebuie sa vedeti exact despre ce act e vb.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Buna ziua! declaratie subsemnata... , cetatean roman, cnp.... ... Puternicus Puternicus Buna ziua! Declaratie Subsemnata... , cetatean roman, Cnp.... domiciliata in mun...., identificata...., in calitate de fiica a defunctului...., decedat la ... (vezi toată discuția)
O mama divortata de 25 de ani vrea sa imparta celor doi fii ... anonim_71 anonim_71 Caz.O mama divortata de 25 de ani,in varsta de 70 ani,tatal decedat in 2011, vrea sa imparta celor doi fii mostenitori,majori,o curte de 1200 mp la tara, pe ... (vezi toată discuția)
Avem si noi dreptul la ceva, fiind urmasi dupa tata? Madalinaroxanavidra88@gmail.com Madalinaroxanavidra88@gmail.com Buna seara,bunica mea(mama tatalui)este unica mostenitoare a unei garsoniere,ea avea doi copii!tatal meu a decedat in urma cu 4 ani,sora lui tata are doi ... (vezi toată discuția)