avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1918 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Buna dimineata, in cazul unui proces care s a terminat ...
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Buna dimineata, in cazul unui proces care s a terminat cu drept ...

Buna dimineata,

in cazul unui proces care s a terminat cu drept de recurs, cand se face recursul? Am inteles ca termenul este de 30 zile, dar incepand de cand? Din ziua in care a avut loc ultima sedinta a procesului ? Sau din ziua in care se primeste hotararea detaliata?

Multumesc!
Cel mai recent răspuns: clahomastreet , utilizator 10:54, 29 Noiembrie 2022
Bună ziua,

Recursul se formulează în termen de 30 de zile de la comunicarea hotărârii (de când primiți hotărârea detaliată).
Mulțumesc mult!

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Hotarare judecatoreasca GreenSkittles GreenSkittles Am avut 2 intalniri de proces printre care ultima fiind pe data de 12.05.2011 si am aflat solutia \"Solutie: Admite cererea. Obligă pârâtul să plătească ... (vezi toată discuția)
Cerere de apel tribunal taie taie Buna dimineata, In data de 08.10.2015(data postei) am primit raspuns de la Tribunalul Bucuresti pentru procesul judecat in data de 21.09.2015. In ... (vezi toată discuția)
Recurs- de la ce data curge termenul de recurs? DanutSandel DanutSandel Buna seara,am o nelamurire,avocatul imi spune ca trebuie sa astept o decizie sau nu stiu ce,eu toate citatile le primesc la el la birou,eu din ce sa hotorat in ... (vezi toată discuția)