Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Buna dimineata, in cazul unui proces care s a terminat ...
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Buna dimineata, in cazul unui proces care s a terminat cu drept ...

Buna dimineata,

in cazul unui proces care s a terminat cu drept de recurs, cand se face recursul? Am inteles ca termenul este de 30 zile, dar incepand de cand? Din ziua in care a avut loc ultima sedinta a procesului ? Sau din ziua in care se primeste hotararea detaliata?

Multumesc!
Bună ziua,

Recursul se formulează în termen de 30 de zile de la comunicarea hotărârii (de când primiți hotărârea detaliată).
Mulțumesc mult!