Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Eu am depus doasarul de pensionare in iulue si mi-a ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Eu am depus doasarul de pensionare in iulue si mi-a venit pensia ...

Eu am depus doasarul de pensionare in iulue si mi-a venit pensia in noiembrie! As dori sa stiu daca voucherele sociale (250lei) se dau retroactiv (adica in decembrie imi intra pe card si transa a treia)?
Pensie ati primit si din urma, de la data depunerii dosarului de pensionare. In mod normal, ar trebui sa beneficiati si de ajutorul social, corespunzator perioadei de primire pensie.